A szövegértési feladatokat szövegértési feladatokhoz használják. A hosszabb szövegek az első feladatképernyőre helyezhetők, majd a következő képernyőn a szöveghez kapcsolódó kérdéseket lehet feltenni. Az eredeti szöveg az Info gomb alá helyezhető, így azt a tanulók bármikor felidézhetik. Ennél az egységtípusnál a válaszmezőben válaszlehetőségek közül lehet választani.
Az egység létrehozásához navigáljon a Tanároknak - Tanulási egységek oldalra, kattintson a Új létrehozása gombra, és válasszon egy egységtípust. Egy meglévő egység szerkesztéséhez navigáljon a Tanároknak - Tanulóegységek oldalra, keresse meg a listában a tanulóegységet, és kattintson a Szerkesztés gombra .
A szövegértés tanulási egység szerkesztési képernyőjén a következő mezők állnak rendelkezésre a beállításokhoz és az egység tartalmához:
- Egység neve - Ez a név jelenik meg az egységek listáiban.
- Címkék - Hozzon létre szöveges címkéket, amelyek leírják az egység tartalmát, célját, célcsoportját, kulcsszavait stb. A több szót tartalmazó címkék és a 3 karakternél rövidebb címkék nem támogatottak.
- Hosszabb beállítások.
- Pontérték - A feladat sikeres elvégzése után adott pontok.
- A feladat teljesítéséhez szükséges helyes válaszok (%-ban) - A feladat sikeres teljesítéséhez szükséges helyes válaszok százalékos aránya. Egy kérdés esetén az értéknek az alapértelmezett 100%-nak kell lennie, de ha több kérdés, több feladatképernyő van, akkor a szükséges helyes válaszok tetszőleges százalékát állíthatja be.
- A feladat nehézsége (címke) - Válassza ki a tanegység nehézségét, amely címkeként kerül hozzá a tanulási egységhez.
- Matematikai képletek szerkesztése Latex-szel - Ez a beállítás lehetővé teszi a latex-szerkesztő használatát a matematikai képletek létrehozásához.
- feladatképernyő - Ez a típusú tanulási egység pontosan két feladatképernyőt tartalmaz: az első képernyő az utasításokat és a tanulandó szöveget tartalmazza; a második képernyő a feladatokat (kérdéseket, kitöltendő mondatokat).
- Válaszidő (perc) - Az az idő, amit a tanuló a tanulási egység elvégzésére fordíthat.
- Instrukció/kérdés - A feladatra vonatkozó utasítás vagy egy megválaszolandó kérdés. Beilleszthető latex ebbe a mezőbe.
- Text - Itt adhat meg egy hosszabb szöveget a tanulók számára, amelyet tanulmányozhatnak, és amelyre a megoldandó feladatok épülnek. Beillesztheti a latex és a képek ebbe a mezőbe.
- feladat és szövegrészek - Ez az egységtípus több szövegrészt egyesít egyetlen feladtszöveggé. A helyes válaszként megjelölt szövegrész üres mezővé válik a feladatsor szövegében, amelyet a tanulóknak kell kitölteniük a helyes válasszal. A latex a szöveges rész mezőire. Szövegrészeket a Szövegrész hozzáadása gombbal adhat hozzá. Feladatokat a Új feladat hozzáadása gombbal adhat hozzá. A szövegrészeket és feladatokat a törlés gombbal lehet törölni . .
- Infóablak engedélyezése - Az infóablak engedélyezésével további súgószöveget adhat az egységhez, amely az egység lejátszási képernyőjén megjelenő Info gombra kattintva jeleníthető meg. A beállítás engedélyezésével egy szöveget, egy képet vagy egy latex az Info ablak szövegmezőjébe.
- Tanulóegységet szuperegységgé alakítani (segítő egységek hozzáadása) - lásd a Szuperegységek fejezetet .
Az egység lejátszható változatának ellenőrzéséhez kattintson a Mentés, majd a Nézd meg gombra. A szerkesztés befejezése után kattintson a Mentés és kilépés gombra. Ezzel bezárja a szerkesztő képernyőt, és visszatér az egység listaképernyőjére.