Group- A felhasználók feliratkozhatnak vagy meghívást kaphatnak csoportokra (csoporton belüli engedélyezési csoportokra). A tartalmak megosztása csoportszinten történik.
Meghatalmazás csoport - Csoportok alosztályai. A csoporttal megosztott tartalmakhoz való hozzáférés szabályozására szolgálnak (például útvonalak lejátszása vagy tartalmak szerkesztése). Használható a diákok, munkatársak vagy szülők számára létrehozott jogosultsági csoportok létrehozására. Minden csoportnak legalább egy engedélyezési csoportot kell tartalmaznia, mielőtt felhasználókat hívhat meg.
Tanulási egység - A tanulás alapeleme. Tartalmat tartalmaz egy vagy több feladatképernyőn. A tanulási egység típusától függően tartalmazhat teszteket, megoldandó feladatokat vagy tananyagokat.
Egységtípus - A rendszerben többféle játékos feladatmotor található. Ezek eltérő felépítésűek, ezért különböző célokra használhatók. Az egységtípusok a következők: szöveges feladat, szövegértés, nyitott kérdés, milliomos, halmazok, ragozás, igaz vagy hamis, hal a vízben, akasztófa, Bumm!, buborékszörny, matekszörny, videó és PDF.
.
Szuperegység- A szuperegységek komplex tanulási egységtípusok. A szuperegységek engedélyezésével egy adott tanulási egységhez segítő egységeket (korábban létrehozott tanulási egységeket) adhat hozzá. Annyi segítő egységet illeszthet be, amennyit csak akar, és a fő tanulási egységet is beillesztheti ismétlésként. A szuperegységek segítő egységei akkor aktiválódnak, ha a felhasználó nem tudja sikeresen befejezni az adott tanulási egységet.
Az asztalom - Az asztalok a modulhoz nem hozzáadott tanulási egységek listái. Új egységeket csak az asztalokon lehet létrehozni. A Saját asztalom a saját tanulási egységeit tartalmazza, amelyek nincsenek modulokban.
Megosztott munkaasztal - A megosztott munkaasztalok a csoportok munkaasztalait jelentik. A csoportban tartalomszerkesztési jogosultsággal rendelkező felhasználók hozzáférhetnek a csoport asztalához, és megtekinthetik, szerkeszthetik, másolhatják a csoporton belüli tanulási egységeket. A megosztott asztallapok a megosztott tanulási egységek listái, amelyek nincsenek hozzáadva egy modulhoz. Új tanegységeket csak az asztali gépeken lehet létrehozni.
Modul- A modul egy több tanulási egységből álló tananyag. A modulok hozzáadhatók a tanulási útvonalakhoz, amelyeket a tanulók lejátszhatnak. Egy modul blokkokra és nehézségi szintekre van felosztva. A tanulási egységek a modulon belüli nehézségi szintekhez adhatók hozzá.
Blokk - Egy modul blokkokból épül fel. Egy blokkban nehézségi szintek hozhatók létre, amelyekhez korábban létrehozott tanulási egységek adhatók hozzá. Egy modulon belül legalább egy blokk létrehozása kötelező.
Nehézségi szint - A blokkok nehézségi szintekből épülnek fel, amelyekhez korábban létrehozott tanulási egységek adhatók hozzá. Egy blokkban kötelező legalább egy nehézségi szintet létrehozni.
Mappák - A modulok mappákba és almappákba szervezhetők. A mappákhoz nem kapcsolódnak további funkciók (pl. megosztás, másolás), csak szervezési célokra szolgálnak.
Tanulási útvonal - A modulokat tartalmazó tanulási útvonalak - a tanulókkal megosztható, lejátszható tananyagok. A tanulási útvonalakhoz olyan speciális beállításokat adhat meg, mint az ütemezés, a házi feladat kiosztása vagy a történet kerete.
Házi feladat - A tanulási útvonalak házi feladatnak minősülnek, ha az útvonal beállításaiban házi feladatként lettek beállítva, és a szükséges paraméterek (dátumidőszak, követelmények, megosztás) be lettek állítva.
.
Történeti keret - A tanulási egységek kiegészíthetők egy játékos történeti kerettel, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók jutalmakat kapjanak az útvonalon belüli tanulási egységek teljesítéséért.
Lineáris/adaptív lejátszási mód - A lineáris útvonal lejátszási mód azt jelenti, hogy a tanulónak az összes, azonos nehézségi szintű tanulási egységet teljesítenie kell, mielőtt magasabb szintű egységekre léphet. Az adaptív lejátszás azt jelenti, hogy ha a rendszer azt érzékeli, hogy a tanuló egy adott nehézségi szinten jól teljesít, akkor a tanuló automatikusan magasabb szintre kerül.
Törlés - A törlés teljesen törli a tartalmat a rendszerből. Ha a tartalmat egy másik tartalomhoz adjuk hozzá (pl. egy tanulási egységet adunk hozzá egy modulhoz), akkor azt nem lehet törölni, csak archiválni lehet.
.
Eltávolítás - Eltávolításkor a tartalom csak arról a helyről kerül eltávolításra, ahol az Eltávolítás végrehajtásra került (pl.pl. eltávolíthat egy tanulási egységet abból a modulból, amelyhez hozzáadta, ebben az esetben a modulból eltávolításra kerül, de a Asztalban elérhető marad).
Archiválás - Az archiválás eltávolítja az adott tartalmat a felhasználó tartalomlistáiból, de az a rendszerben marad hivatkozási célokra (pl. jelentésekben).
.
Másolás - A másolás az adott tartalom (és minden benne lévő tartalom) másolatát hozza létre a felhasználó saját fiókjában. Az eredeti tartalom megosztásai és más tartalmakba való beágyazásai nem kerülnek másolásra. Például, ha egy modul egy adott tanulási egységét másolja, amely meg van osztva Önnel, a másolat létrejön a A saját asztalom listán, ahol az összes olyan tanulási egység található, amely nincs hozzáadva egy modulhoz. A másolatok neve megegyezik az eredeti tartalom nevével, de a nevük mögötti azonosítójuk más.
megosztás - a tartalom megosztása egy adott csoporttal. A csoporttagok az engedélyezési csoportjuk jogosultságaitól függően megtekinthetik, szerkeszthetik, másolhatják stb. a tartalmat.
.
Link - A linkelés során a rendszer egy útvonalra mutató linket generál, amelyet tetszőleges módon továbbíthat nem regisztrált felhasználóknak - ebben az esetben a teljesítmény és az eredmények nem kerülnek nyomon követésre, így ez a funkció elsősorban promóciós célokat szolgál. A link megnyitásával megnyílik az útvonal lejátszható oldala, ahol az útvonal teljesíthető.