Megoszthatja a már elkészített/meglévő tesztet másokkal, vagy dönthet úgy, hogy egy már meglévő tesztet használ, amelyet már megosztottak Önnel.
Ezekben az esetekben a csoportbeosztást, a tanulók meghívását a csoportba, a feladatokat és egyéb beállításokat ugyanúgy kell elvégezni, mint ahogyan azt a teszt létrehozására vonatkozó részben fentebb tárgyaltuk.
Mire kell figyelnie, ha egy meglévő, megosztott tesztet használ, vagy ha egy általa létrehozott tesztet oszt meg másokkal:
- Ha megváltoztatja a teszt beállításait vagy a modulok sorrendjét, akkor az minden olyan felhasználó számára, akivel a tesztet megosztották, ugyanúgy megváltozik, mint az Ön esetében.
- Ez minden beállításra vonatkozik. Tehát ha egy felhasználó, akivel a tesztet megosztja, egy megadott időpontig elrejti azt, akkor a többi felhasználó számára a megadott időpontig nem lesz látható.
- Ez az úgynevezett tesztre a tulajdonosára is vonatkozik, aki eredetileg létrehozta a tesztet. Ha a tesztet megosztja egy felhasználóval, akkor az a felhasználó szabadon módosíthatja az általa megosztott tesztet.
Ezek fényében hogyan és milyen módon érdemes megosztani az ár létrehozott - akár lineáris, akár adaptív - tesztet?
Abban az esetben, ha nagyon szoros az együttműködés azzal a személlyel, akivel megosztottuk a létrehozott tesztet. Akivel esetleg a beállítások esetleges módosítását meg tudjuk beszélni, meg tudjuk beszélni.
Ezek mellett mindez visszafelé is igaz, érdemes olyan megosztott tesztet használni, ahol ismerjük azokat a felhasználókat, akikkel szintén megosztott a teszt. Bár a tapasztalatok alapján több ilyen felhasználó esetén általában problémás, hogy minden felhasználó megfelelően értesüljön a beállítások változásáról.
Egy másik megoldás lehet a következő alfejezetben tárgyalt módszer, amelyet ott fogunk ismertetni.
TIP:
Érdemes megosztott rutint vagy tesztet választani, ha más kollégákkal együtt dolgozunk az adott feladatsoron. Így mindenki láthatja mindenki más munkáját - de mindenki módosíthatja is mindenki más feladatait.