A 12 téma mindegyike meghatározott számú feladatot tartalmaz, nehézségi szint szerint hierarchikusan elrendezve. A témakörök fokozatosan nehezedő szintek mentén épültek fel, a könnyebb feladatoktól az egyre nehezebbek felé haladva. Minden nehézségi szinten minden kérdéstípusból több változat készült. Abban az esetben, ha a tanuló sikeresen megoldja a feladatot, magasabb szintre léphet, ha nem sikerül, akkor egy könnyebb szintre esik vissza, ilyenkor a három feladat közül egy újabbat kap.
Minden témát két tanulási modul, egy lineáris és egy adaptív útvonal segítségével dolgoztunk fel. Összesen 12 lineáris és 12 adaptív modul van.
- lineáris útvonal: egy "információs" MODUL
- adaptív útvonal: egy "készséghiányt pótló" MODUL
Lineáris útvonal: elméleti tudáselemekből áll, amelyek összefoglalják, hogy a tanulónak milyen ismeretekkel kell rendelkeznie az adott témában. A lineáris ösvény célja, hogy a tanuló elsajátítsa/ismételje az adott téma alapjait, például a definíciókat, alapfogalmakat, képleteket stb. A feladatok egyedi feladatok (nem szuperegységek), lehetnek szöveges, videós vagy interaktív/játékos feladatok.
A lineáris tartalom felépítésének szemléltetése a Mértékegységek témakörön belül:
Adaptív útvonal:
Az adaptív útvonal tartalma: egyre nehezedő gyakorlati feladatok segédfeladatokkal és magyarázatokkal
- Az adaptív modulok egyenként három blokkot tartalmaznak
- az 1. blokk elméleti bevezetést tartalmaz
- a 2. és 3. blokk 3 nehézségi szintet tartalmaz
- és a nehézségi szintek 3-9 szuperegységet tartalmaznak
- a szuperegységek tartalma: fő feladat - segédfeladat/tudáselem - szöveges vagy videós magyarázat. A segítő funkciójú tudáselem szöveges formában közvetít némi elméleti tudást, míg a segítő feladat egy interaktív, játékos feladat.
A mértékegységek témakörön belül az adaptív tartalom felépítésének szemléltetése:
1. blokk: bevezetés: elméleti bevezető szöveg (PDF) a tanulók felkészítése a tanulási tevékenységre, navigálás a tanulási felületen, a tartalom felépítése; előrehaladás a tananyagon keresztül; a keretjáték szabályai; Edubot-csillagok gyűjtése.
2. blokk: előkészítő gyakorlatok: egyszerűbb feladatokat tartalmaz, amelyek segítenek felkészülni az összetettebb feladatokra. Ez a blokk 3 nehézségi szintet tartalmaz, szintenként több szuperfeladattal, amelyek a főfeladaton kívül egy segítő feladatot/tudáselemet és egy magyarázatot is tartalmaznak.
A 2. blokk minden témakörben 10-20 szuperegységet tartalmaz, amelyek mindegyike egy interaktív főfeladatot, 2-6 tudáselemet és/vagy segédfeladatot és egy magyarázatot tartalmaz. Összesen legalább 600 tanulási elem.
3. blokk: Vizsgafeladatok: kizárólag közép- és felsőfokú vizsgafeladatok, a korábbi évek felvételi vizsgái alapján. Szintén 3 növekvő nehézségű szintből áll.
Minden 3. blokk 10-12 szuperegységet tartalmaz, amelyek mindegyike egy interaktív főfeladatból, 1-3 segédfeladatból/tudáselemből és egy szöveges vagy videós magyarázatból áll.
Illusztráció a vizsgafeladatok felépítéséről a Mértékegységek témakörön belül: